Рекомендації батькам(як себе вести в конфлікті з дитиною)

1. З'ясуйте, в чому полягає причина конфлікту. Для цього можна використовувати як уточнюючі питання (Як вийшло, що ....?) або техніки активного слухання, які дозволяють зрозуміти і назвати почуття іншої людини без оцінювання (Ти сьогодні побився в школі, так як був дуже злий на Колю). І ще важлива умова: з'ясування причин має відбуватися після того, як Ви оволоділи своїми почуття, без криків і лайки.

2. Чітко сформулюйте чого ви хочете і чого хоче ваша дитина. Наприклад: «Я хочу, щоб посуд був чистою до мого приходу додому». «Ти бажаешь, щоб у тебе було достатньо вільного часу для спілкування з друзями».

3. Постарайтеся знайти максимальну кількість варіантів вирішення конфлікту з урахуванням інтересів усіх учасників. Можливо складання письмового списку. Бажано формулювати бажане поведінка в позитивній формі (Не бився, а спокійно спілкувався

з іншими учнями; не тікав з уроків, а був присутній на всіх заняттях). Чим більш конкретні заходи прописані, тим більше ймовірності, що вони будуть прийняті та виконані (замість прибирання в кімнаті - скласти речі в шафі і порядок з книгами на письмовому столі).

4. Спільно дайте оцінку всіх варіантів і виберіть той, який максимально відповідає інтересам всіх учасників взаимодействия.Будьте гнучкими, якщо бажаєте досягти головного - вирішення конфлікту.

5. Домовтеся діяти у відповідності з цим варіантом, намагайтеся слідувати домовленостям, бажано із зазначенням строку домовленості. Приміром, наш договір

діє протягом наступного тижня. У разі порушення домовленості не судіть строго ні дитини, ні себе. Можливо, причина в тому, що при виборі рішення хтось був не зовсім щирим і на самій - то справі запропонований вихід із ситуації когось не влаштовував. Має сенс переглянути домовленість і знову прийти до обопільної згоди.