Сторінка батьків

Пам'ятка батькам від дитини:

• Не балуйте мене, ви мене цим псуєте. Я дуже добре знаю, що не обов'язково надавати мені все, що я прошу. Я просто випробовую вас.
• Не бійтеся бути твердим зі мною. Я віддаю перевагу саме такому підхіду. Це дозволяє мені визначити своє місце.
• Не покладайтеся на силу в стосунках зі мною. Це привчає мене до того, що рахуватися потрібно тільки з силою.
• Не давайте обіцянок, які ви не зможете виконати. Це послабить мою віру у вас.
• Не змушуйте мене відчувати себе молодше, ніж я є насправді. Інакше я стану "плаксою" і " скиглієм".
• Не робіть для мене і за мене те, що я в змозі зробити сам. Я можу продовжувати використовувати вас як прислугу.
• Не поправляйте мене у присутності сторонніх людей. Я зверну набагато більше уваги на ваше зауваження, якщо ви говорите мені все спокійно віч-на-віч.
• Не намагайтеся обговорювати мою поведінку в самий розпал конфлікту. Мій слух притупляється в цей час, і у мене залишається мало бажання співпрацювати з вами. Буде краще, якщо ми поговоримо про це пізніше.
• Не намагайтеся читати мені повчання і нотації. Ви будете здивовані, дізнавшись, як чудово я знаю, що таке добре і що таке погано.
• Не змушуйте мене відчувати, що мої вчинки - смертний гріх. Я повинен навчитися робити помилки, не відчуваючи при цьому, що я ні на що не придатний.
• Не чіпляйтеся до мене і не бурчіть на мене. Якщо ви будете це робити, то я буду змушений захищатися, прикидатися глухою.
• Не забувайте, що я люблю експериментувати. Це мій спосіб пізнавати світ, тому, будь ласка, змиріться з цим.
• Не захищайте мене від наслідків моїх помилок. Я вчуся на власному досвіді.
• Не звертайте занадто багато уваги на мої маленькі хвороби. Я можу навчитися отримувати задоволення від поганого самопочуття, якщо це привертає до мене багато уваги.
• Не намагайтеся від мене звільнитися, коли я ставлю відверті питання. Якщо ви не будете на них відповідати, я взагалі

перестану задавати вам питання і буду шукати інформацію на стороні.
• Ніколи навіть не натякайте, що ви досконалі та непомильні. Це робить марними мої спроби зрівнятися з вами.
• Не забувайте, що я не можу успішно розвиватися без вашої уваги і підбадьорення.
• Ставтеся до мене так само, як ви ставитеся до своїх друзів. Тоді я теж стану вашим другом.
І найголовніше, Я Вас так сильно люблю! Будь ласка, відповідайте мені тим же...

Корисні поради батькам.

Ці короткі поради-рекомендації можуть стати предметом великого і цікавого розмови на батьківських зборах.
1. Добре чи погано йде виховання - про це достовірно можна судити по тому, чи може ваша дитина сказати: "Я щасливий!".
2. Не дуже сподівайтеся на власний приклад, на жаль, лише погані приклади заразливі. Приклад, звичайно, важливий, але тільки в тому випадку, якщо ви поважаєте свою дитину.
3. Ваша дитина домагається свободи від батьків? Отже, в родині щось не в порядку, у хорошій сім'ї діти відчувають себе

вільними, їм і в голову не приходить повставати проти батьків.
4. Ми не господарі життя своїх дітей, ми не можемо знати їх долі. Ми не до кінця знаємо, що добре, а що погано для їх майбутнього, тому будемо обережнішими у всіх рішеннях, які можуть впливати на шлях дитини.
5. Коли ми говоримо з дітьми, ми завжди впевнені в тому, що це і є істина, але ми не помічаємо, що іноді срамимся в очах своїх дітей. Не бійтеся дитячих сумнівів у вашій правоті.
6. Доглядати за дітьми треба, бездоглядних дітей може підстерегти біда.
7. Вчіться керувати своєю інтонацією, безпомилкова інтонація може згладити навіть педагогічну помилку.
8. Частіше говоріть дитині головні слова: “Не горюй! Не сумуй! Не бійся!".
9. Захищати чи не захищати свою дитину від кривдників - один з найважчих питань виховання, але не залишайте його одного, якщо відчуваєте, що він ображений.
10. Іноді діти приймають усі шкільні неприємності занадто близько до серця. Постійно вчіть їх розрізняти, що важливо, а що не дуже.
11. Якщо діти занадто захоплені телевізором: не ходять гуляти і втратили друзів, то телевізор повинен ... зламатися. Хоча б на

2-3 місяці, поки діти не прийдуть в себе. А як же дорослі? Виховання дітей, як мистецтво, вимагає жертв.
12. Пригадайте, як давно чули сміх у вашому домі? Чим частіше сміються діти, тим краще йде виховання.
13. Джон Стейнбек говорив: "Хлопчик стає чоловіком, коли виникне необхідність в чоловіку". Хочете виростити чоловіка - створюйте таку необхідність в будинку.
14. Ви прийшли додому і побачили, що ваш восьмирічний син і його гості буквально розгромили будинок. Зрозуміємо, що злого умислу не було: просто грали діти в хованки, скористаємося цією нагодою, щоб сказати: "Нічого, давай прибирати разом".
15. Говоріть синові або дочці: "Людям повинно бути з тобою легко". Не бійтеся повторювати це.
16. Ніколи не попрекайте дитину віком: "Ти вже великий!", ні статю: "А ще хлопчик!", ні шматком хліба: "Ми тебе годуємо, поїмо".
17. Намагайтеся нікого не критикувати при дітях. Сьогодні ви скажете погане про сусіда, а завтра діти будуть погано говорити

про вас.
18. Найважче у вихованні - навчити дітей людинолюбства. Любити дітей буває важко. Хваліть дитину, але ще частіше хваліть людей в його присутності.